czwartek, 1 grudnia 2016

Cudowne czasy PiS

Wystarczył rok rządu PiS-u i mamy w Polsce cudowne czasy.Zupełnie zniknęła korupcja. Największa afera w tym zakresie dotyczy człowieka, który kiedyś uratował przed komunistami 80 mln zł należące do Solidarności, a dziś został oskarżony o rzekome przyjęcie łapówki na kwotę 46 tys. zł (słownie: czterdzieści sześć tysięcy). Został zatrzymany po wielomiesięcznym śledztwie wraz z 10 innymi osobami (wychodzi po 4 patyki na głowę) i teraz prokuratura wnosi o areszt, bo to przecież ciężkie przestępstwo, które w dzisiejszym państwie już w ogóle się nie zdarza.

Gospodarka jest w maksymalnie możliwym stopniu rozwinięta. Z tego powodu od roku właściwie nie ma na rynku żadnych inwestycji. Widać nie są potrzebne, bo wszystko już jest.

Jesteśmy światowym mocarstwem. Z USA na przykład jesteśmy w tak zażyłych stosunkach, że od kilku dni w Redzikowie stacjonują już na stałe amerykańscy żołnierze. Niby tylko kilkunastu, ale nie liczy się ilość, a jakość. Z drugiej strony w MSZ Jankesi mieli swojego człowieka i to na poziomie wiceministra. A co - pełne zaufanie pomiędzy równymi sobie.

Polscy uchodźcy chcą wracać do kraju. Nawet nasza Premier specjalnie pojechała w tym tygodniu do Londynu, by rozmówić się w tej sprawie z Theresą May. Panie umówiły się, że na razie Polacy na wyspach będą mieli dotychczasowe warunki. Chodzi o to, by nie wrócili do Polski wszyscy naraz, bo, jak wiadomo, zbyt duża liczba emigrantów oznacza kłopoty.

Parlamentarzyści świecą przykładem pracowitości. Pan Premier Morawiecki obiecał, że jak wszyscy będziemy tak pracowici, jak Posłowie i Senatorowie, to też może kiedyś doczekamy się kwoty wolnej od podatków na poziomie 30 tys. zł.

Lech Wałęsa stał się niezapomnianym symbolem. Każde dziecko wysysa wraz z mlekiem matki pamięć o tym wielkim Polaku. To się dzieje w tak ogromnym stopniu, że Minister Edukacji zrezygnowała ze wspominania o Przywódcy Solidarności w nowej podstawie programowej nauczania najnowszej historii.
I mógłbym tak chwalić dalej, ale ... przestaje mnie to śmieszyć.PozdrawiamBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Etykiety

zdjęcia (1159) wiara (588) podróże (459) polityka (365) Pismo Św. (317) rodzina (278) Śląsk (242) po ślonsku (235) humor (211) historia (198) Kościół (161) praca (146) człowiek (145) zabytki (144) Halemba (143) sprawy społeczne (129) muzyka (94) gospodarka (89) Ruda Śląska (85) książka (83) Grupa Poniedziałek (72) ogród (72) filozofia (70) Jan Paweł II (69) sport (58) dziennikarstwo (46) biurokracja (44) miłosierdzie (43) święci (37) film (36) środowisko (33) muzeum (32) varia (27) Papież Franciszek (22) św. Jacek (19) Szafarz (18) teatr (16)