środa, 22 lutego 2017

Pazerne Państwo

Chciałem Wam pokazać fragment "operacji finansowych" na moim prywatnym koncie:Tak działa nasze Państwo. 

Z zawrotnej kwoty 2 gr, o które się wzbogaciłem, zabrano mi połowę.Pozdrawiam


2 komentarze:

 1. Szanowny Andrzeju,
  boli mnie to, że zauważasz pewne rzeczy (jakby to rzec, żeby było dobrze zrozumiane), kiedy jest Ci to wygodne i możesz poużywać na PIS-iorach. Ale Podatek, który tu pokazujesz wprowadził niejaki Belka (obecny prezes NBP). Rozczarowałem się.
  Liczyłem, że dziś pokażesz właściwe stanowisko dla katolika [w ocenie tego co faktycznie się dzieje: spektakl "Klątwa" - mówisz i piszesz o wartościach... (tu bez komentarza...), raport o fizycznym dręczeniu sędziów w naszej ojczyźnie.. (bzdura - znam kilu sędziów i prokuratorów, którzy śmieją się z tego)] a Ty o podatku Belki który został wprowadzony w 1991 roku.
  Drogi Andrzeju - żenada :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Anonimowy (żałuję, ale nie umiem Cię nazwać imieniem),
   przykro mi, że tak się w naszym kraju porobiło, że każdą wypowiedź zbliżoną do sfery polityki traktujemy w kategoriach za lub przeciw obecnej czy poprzedniej partii rządzącej. Czy naprawdę nie potrafimy wyrwać się z takiego schematu? Przecież ja słowa nie napisałem o PiS-ie, a tym bardziej nie miałem zamiaru "poużywać". Owszem, krytykuję tu pazerność państwa lecz nie ma dla mnie znaczenia czy w danym momencie jest ono rządzone przez tę czy inną partię. Mogę tylko informacyjnie Ci dopowiedzieć, że mam świadomość, że podatek wprowadził p. Belka w roku 2002, który jednakże Prezesem NBP już nie jest.
   O wspomnianym spektaklu nie piszę z premedytacją, gdyż nie mam zamiaru przykładać ręki do robienia reklamy temu przedsięwzięciu. Tu powinno być złożone zawiadomienie do prokuratury i im ciszej tym lepiej. (Przyszłoby wtedy na "spektakl" kilka osób i szybko spadłby z afisza, a tak będą na niego ciągnęły tłumy, choćby po to, by tym drugim zrobić na złość). O dręczeniu sędziów pierwsze słyszę - a szkoda, bo też bym się pośmiał :)
   Drogi Anonimowy (bez imienia jakoś nieswojo) jeszcze raz proszę o czytanie i komentowanie tego, co faktycznie napisałem i nie nakładanie na tekst swoich kalek myślowych - będzie wtedy dużo sensowniej dyskutować.
   Pozdrawiam

   Usuń

Etykiety

zdjęcia (1409) wiara (645) podróże (520) polityka (421) Pismo Św. (388) po ślonsku (297) rodzina (294) Śląsk (267) historia (223) humor (219) Kościół (184) zabytki (167) człowiek (165) Halemba (163) praca (160) sprawy społeczne (137) muzyka (109) Ruda Śląska (100) książka (100) gospodarka (98) ogród (79) filozofia (77) Grupa Poniedziałek (75) Jan Paweł II (73) sport (66) dziennikarstwo (50) miłosierdzie (48) święci (48) biurokracja (45) film (41) środowisko (40) muzeum (38) varia (31) Papież Franciszek (26) Szafarz (22) św. Jacek (19) teatr (17) dom (4) makro (2)