sobota, 7 maja 2016

Manifestacja KOD

Podobno dziś w Warszawie ma się odbyć wielka demonstracja w obronie demokracji.Dobrze, że żyjemy w demokratycznym państwie, gdzie obywatele mają prawo do wyjścia na ulice, by zamanifestować swoje poglądy.

Myślę, że jest to szczególnie ważne, gdy obecnie rządzący w Polsce w wielu sprawach zachowują się jak słoń w składzie porcelany.

Mnóstwo jest niestety arogancji, buty i pychy w tym, co dzisiejsza władza reprezentuje. Łatwo jest niszczyć autorytety. Świetnie nam wychodzi komplikowanie prawa do tego stopnia, że nie sposób je potem przestrzegać. Potrafimy się na wszystkich obrazić i innych zrazić do siebie. Postępy w centralizacji władzy robimy wielkimi krokami.

Niby więc trzeba by się cieszyć, że dzisiejsza opozycja próbuje zamanifestować, że tak nie wolno, że to droga donikąd.


A jednak mam mieszane uczucia. Niestety wszystkie patologie władzy realizowane przez PiS zaczęły się rodzić, gdy przez 8 lat w naszym kraju rządziła koalicja na czele z PO.

To wtedy władza zaczęła odklejać się od ludzi i z roku na rok coraz bardziej pokazywała swoją arogancję, butę i pychę. Umiem sobie przypomnieć kilku wspaniałych ludzi, których zniszczono, bo komuś było z nimi nie po drodze. Rozrost aparatu biurokratycznego i komplikowanie prawa to nasza specjalność od wielu lat. To co dziś się dzieje wokół Trybunału Konstytucyjnego jest skandaliczne, ale PO i ówczesny Prezydent, też jakoś nie przykładali specjalnej wagi do zgodności tworzonego prawa z Konstytucją. I już wtedy władza zagarniała do siebie jak najwięcej, by móc za jak największą liczbę sznurków pociągać z Warszawy. Jestem pewien, że gdyby Platforma Obywatelska, dziś tak pięknie broniąca demokracji, w czasach swojego rządzenia tworzyła Polskę obywatelską, jak ma w nazwie, dziś nie byłaby potrzebna manifestacja i nie mielibyśmy okazji się przekonywać, o tym co wyczynia Prawo i Sprawiedliwość.Pozdrawiam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Etykiety

zdjęcia (1160) wiara (588) podróże (459) polityka (365) Pismo Św. (317) rodzina (278) Śląsk (243) po ślonsku (235) humor (211) historia (198) Kościół (161) praca (146) człowiek (145) zabytki (144) Halemba (143) sprawy społeczne (129) muzyka (94) gospodarka (89) Ruda Śląska (85) książka (83) Grupa Poniedziałek (72) ogród (72) filozofia (70) Jan Paweł II (69) sport (58) dziennikarstwo (46) biurokracja (44) miłosierdzie (43) święci (37) film (36) środowisko (33) muzeum (32) varia (27) Papież Franciszek (22) św. Jacek (19) Szafarz (18) teatr (16)