czwartek, 31 grudnia 2015

Rok 2015 - podsumowanie

Kończy się rok 2015.

Wiele się w mijającym czasie działo. Trudno objąć myślą wszystko.

Jeszcze w styczniu zdarzyło mi się spotkanie z biskupem Adamem i jego szczególne błogosławieństwo z Duchem Świętym w tle.

Błogosławieństwo

W lutym spędziłem tydzień w Izraelu nad Jeziorem Galilejskim, a potem na kilka godzin trafiłem do Jerozolimy.

Jezus Zmartwychwstał. Grób pusty!

Nie jestem pewien, czy to najważniejsze wydarzenie marca, ale znów trochę przypadkiem uczestniczyłem w koncercie IV Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego.


Filharmonia Śląska

W kwietniu rozpoczęło się największe doświadczenie mojego dotychczasowego życia - poważna choroba żony. Ból, strach, niepewność, ogromne cierpienie, miesiąc w szpitalu, kolejne miesiące powolnego wracania do w miarę normalnego funkcjonowania. 


Jeden ze szpitalnych korytarzy

Maj był miesiącem matury mojego starszego syna. Jak sam powiedział, z racji szpitala mamy, w domu był egzamin dojrzałości, a w szkole matura. Faktycznie, jestem mu bardzo wdzięczny, bo on przejął wtedy na siebie większość domowych obowiązków. Oba egzaminy zdał celująco.


W ogrodzie zakwitły bzy

W czerwcu bardzo unikatowym wydarzeniem było wspólne z synami wyjście do teatru


Teatr Nowy w Zabrzu

Na przełomie czerwca i lipca uczestniczyłem w pielgrzymce po Italii. To było niezapomniane przeżycie. Na dodatek dostałem od Boga niesamowity prezent w postaci niezaplanowanej wizyty w Kaplicy Sykstyńskiej, co było moim marzeniem, gdyż w tym roku przeczytałem między innymi świetną biografię Michała Anioła

Kaplica Sykstyńska

Potem jeszcze, bez żony niestety, z młodszym synem odpoczywaliśmy na Chorwacji

Z sierpnia wspomnę dwa wydarzenia. Po różnych wcześniejszych perypetiach, w końcu zwiedziłem Muzeum ks. Popiełuszki we Włocławku, gdzie na Kujawach dość często bywam z racji moich obowiązków zawodowych. W tym miesiącu miałem też przyjemność wysłuchać koncertu m.in. Szymona Nehringa późniejszego finalistę Konkursu Chopinowskiego.


Szymon Nehring

We wrześniu spędziliśmy weekend w Beskidach (pierwszy raz żona była w stanie pojechać ze mną), gdzie (oczywiście bez żony) uczestniczyłem w ciekawej lokalnej pielgrzymce na Rycerzową. Było zimno, mokro, paskudnie i ... niesamowicie pięknie.

Na Rycerzową

Pochwalę się, w październiku kupiłem nowy aparat fotograficzny. Podczas weekendu z Grupą Poniedziałek ze szczytu Ochodzitej w Koniakowie zrobiłem jedno z ciekawszych - moim zdaniem - zdjęć tego roku.

Z OchodzitejMuzeum Śląskie

Polityka, o której też dość regularnie się na tym forum wypowiadam, nie jest, jak widać powyżej, główną domeną moich aktywności. Jednak w grudniu pojechałem do stolicy nieco towarzystwo uspokoić. :)

Sejm


To był rok i trudny, i piękny. Były łzy bólu i łzy szczęścia. Za wszystko chciałem dobremu Bogu podziękować.

Tak, dobremu Bogu, bo był to rok, w którym coraz bardziej doświadczałem tej właśnie prawdy, że

Bóg jest dobry.


Pozdrawiam3 komentarze:

 1. Dobre podsumowanie. Martwię się Elą, nie wiedziałam o niczym... Mam nadzieję, że jest już ok. Jest? Pozdrawiam i życzę ... nam Spotkania w Nowym Roku! ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest właściwie pierwszy wpis o chorobie Eli. Nie pisałem o tym, bo to sprawy zbyt intymne, by o nich opowiadać. Wielu nie wiedziało o niczym, choć wielu się też o jej zdrowie modliło. Dziś jest już prawie dobrze i jesteśmy dobrej myśli.
   W Nowym Roku też będę bywał w Płocku, więc jest spora szansa na spotkanie. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Zdrowia dla Eli! i - proszę dać znać, jak będzie podróż kierunek" Płock ;-)

   Usuń

Etykiety

zdjęcia (1137) wiara (586) podróże (454) polityka (360) Pismo Św. (307) rodzina (278) Śląsk (239) po ślonsku (225) humor (210) historia (197) Kościół (159) praca (145) człowiek (144) zabytki (143) Halemba (141) sprawy społeczne (128) muzyka (94) gospodarka (86) Ruda Śląska (84) książka (83) Grupa Poniedziałek (72) ogród (72) Jan Paweł II (69) filozofia (69) sport (57) dziennikarstwo (46) biurokracja (42) miłosierdzie (42) film (36) święci (36) środowisko (33) muzeum (32) varia (27) Papież Franciszek (22) św. Jacek (19) Szafarz (18) teatr (16)