sobota, 22 sierpnia 2015

Referendum #2

Wczoraj Pan Prezydent skierował do Senatu propozycje pytań referendalnych.Ludzie kochani!

Najpierw poprzedni Prezydent rozpisał plebiscyt, w którym sensu trudno było się doszukać KLIK.

Teraz następny. A pytania nie lepsze:
  • Czy jest Pani/Pan za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy?
Oczywiście wszyscy mamy świadomość, że wraz z obniżeniem wieku emerytalnego wysokość wypłacanej emerytury będzie niższa. Natomiast powiązanie uprawnień emerytalnych ze stażem pracy może powodować, iż matki decydujące się na dzieci będą zmuszone pracować dłużej lub pogodzić się z niższą emeryturą niż ich bezdzietne koleżanki. Dobrze to Polsce nie wróży. A może chodzi o to, żebyśmy na pytanie odpowiedzieli przecząco?

  • Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?
To nie jest pytanie o to, czy lasy mają być państwowe czy mogą podlegać prywatyzacji. To jest pytanie o funkcjonowanie pewnej państwowej firmy. A skąd ja mam wiedzieć, jak ona działa?

  • Czy jest Pani/Pan za zniesieniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego sześciolatków i przywróceniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego od siódmego roku życia?
Przecież problem nie polega - moim zdaniem - na tym, czy sześcio- czy siedmiolatki. Chodzi o to, że o tym czy posłać dziecko do pierwszej klasy w wieku 6 czy 7 lat mają decydować rodzice, a nie politycy.


I okładają się równo. 2 miesiące temu PiS twierdził, że referendum to głupota i nieodpowiedzialne wyborcze zachowanie ówczesnego prezydenta. PO zaś uważało, że p. Komorowski to uosobienie demokracji. Dziś PO nie zostawia na p. Dudzie suchej nitki, w związku z tym, że zachował się dokładnie tak samo jak poprzednik. W zamian PiS nagle stało się największym zwolennikiem plebiscytów.


A swoją drogą, czy u nas w kraju rządzący w ogóle pracują? Z tego co widzę, to głównie jeżdżą po Polsce i robią happeningi. Szkoda, że za nasze pieniądze. Nie do tego ich wynajmujemy.


Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Etykiety

zdjęcia (1159) wiara (588) podróże (459) polityka (365) Pismo Św. (317) rodzina (278) Śląsk (242) po ślonsku (235) humor (211) historia (198) Kościół (161) praca (146) człowiek (145) zabytki (144) Halemba (143) sprawy społeczne (129) muzyka (94) gospodarka (89) Ruda Śląska (85) książka (83) Grupa Poniedziałek (72) ogród (72) filozofia (70) Jan Paweł II (69) sport (58) dziennikarstwo (46) biurokracja (44) miłosierdzie (43) święci (37) film (36) środowisko (33) muzeum (32) varia (27) Papież Franciszek (22) św. Jacek (19) Szafarz (18) teatr (16)