Nie opisałem/pokazałem jeszcze samego meczu futbolu amerykańskiego z niedzieli.

Ponieważ nie jest to sport zbyt popularny w Polsce, może warto o tym przynajmniej kilka słów.

Zaprakowaliśmy auto pod samym Stadionem Narodowym. Z dojazdem (i potem wyjazdem) nie było żadnego problemu, choć widzów było tylko ponad 16 tys., wiec jak tu jest, gdy stadion jest pełny, nie wiem.

Nie byłem nigdy wcześniej na takim obiekcie i muszę powiedzieć, że na mojej inżynierskiej duszy budowla zrobiła wrażenie. Tym większe, gdy weszliśmy do środka.

Mieliśmy sporo czasu, więc mogliśmy pospacerować. Miałem okazję zerknąć na całość z poziomu murawy, a potem w czasie meczu siedzieliśmy bardzo wysoko, prawie pod dachem.

Oficjalna nazwa imprezy była zaprezentowana na środku boiska.

W VIII SuperFinale grały zespoły:

Giants Wrocław

Warsaw Eagles

Z góry całość zmagań zawodników widzieliśmy jak na dłoni. Jedyny choć uciążliwy problem był związany z katastrofalnym nagłośnieniem - nie słyszeliśmy niestety nic, poza ogólnym hałasem. Za to było na co popatrzeć.

W przerwach były też inne atrakcje - jak w Ameryce :)

Mecz zakończył się wygraną gości z Wrocławia 29:13.

I to jest prawdziwy sport, gdzie coś się na murawie dzieje, nie tak jak w naszej piłce nożnej, gdzie większość spotkań kończy się wynikiem 0:0, a jak ktoś strzeli 2 bramki w 90 minutach "widowiska", to wszyscy są przeszczęśliwi.