poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Rondo Kaczyńskich

Pół roku temu chwaliłem, jakie mamy ładne nowe rondo na naszej Halembie.


No i w ubiegłym tygodniu przez nasze miasto przeleciała wiadomość, iż nasi kochani Radni nadali temu miejscu imię Marii i Lecha Kaczyńskich.

Nie mam nic przeciwko tragicznie zmarłej Parze Prezydenckiej. Zgadzam się, że jako Polacy winniśmy naszym przywódcom cześć, może szczególnie, gdy zginęli w katastrofie.

Zupełnie jednak nie rozumiem, dlaczego rondo na którym stoją wagoniki z węglem, z logo kopalni, miałoby honorować śp. Prezydenta z Żoną. Przez szacunek dla zmarłych nie chcę tu dywagować, czy przyczynili się oni w jakikolwiek sposób dla Halemby, miasta czy Śląska lub dla górnictwa, bo z tym jednoznacznie się to miejsce dzisiaj kojarzy.

W całej tej sprawie nie rozumiem jeszcze jednej kwestii: dlaczego w takich sprawach nie podejmuje się jakiejkolwiek debaty społecznej. Czy w dzisiejszych czasach internetu tak trudno lub zbyt drogo by było zadać mieszkańcom pytanie na ten temat? 

Szanowni Radni, Szanowna Pani Prezydent, demokratyczny wybór nie oznacza, że teraz możecie o wszystkim decydowac sami, bez wsłuchiwania się w opinie waszych wyborców. My naprawdę w tym mieście nie potrzebujemy awantur, które codziennie nam serwuje Warszawa i ogólnopolskie media.

Jeśliby zaś mnie prywatnie ktoś prosił o zdanie, kto mógłby być patronem ronda, to obok naturalnych skojarzeń z górnictwem, stawiałbym na Donnersmarcków. Ich pałacyk stoi zaraz obok, a i rodzina dla okolicy historycznie bardzo zasłużona.

Pozdrawiam

4 komentarze:

 1. Ja bym oprócz tego, że zgadzam się z ww. argumentami dorzuciłbym parę argumentów na NIE dla zwolenników PIS-u - jak można nazwać tak Szacownym Imieniem rondo, którego jedno odgałęzienie prowadzi do marketu z NIEMIECKIEJ sieci Aldi (pracują też w niedziele) a drugie do stacji benzynowej BP - firmy, która paktuje z Rosją w sprawie ropy i gazu - wiadomo, przeciwko naszej niezależności energetycznej. Poza tym średnica taka, że każda porządna prezesowa limuzyna przyhaczy kołem o b... tzn. o krawężnik. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "My naprawdę w tym mieście nie potrzebujemy awantur, które codziennie nam serwuje Warszawa i ogólnopolskie media."-nie potrzebujesz awantur ? - to po co je wszczynasz?
  blogi,fejsbuki,lajki,poparcie.
  Żenująca akcja protestacyjna coś na kształt nie dla Kaczyńskiego na Wawelu ubrana w kolorowe piórka-"nie takie rondo, to nie warszawa , a w warszawie to na pewno nikt nie robi śląskiego ronda" - wszystkie te argumenty mają przykryć jeden-nienawidzę Kaczyńskich-czy to żywych czy martwych.
  Tylko dlaczego takie akcje popiera-mąż i ojciec Chrześcijanin, katolik.
  Z urodzenia i wyboru Ślązak. Inżynier"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz mi Szanowny Czytelniku wytłumaczyć, w jaki sposób doszedłeś do wniosku, że ja wszczynam awantury, że nienawidzę kogokolwiek oraz, że to co napisałem jest sprzeczne z wiarą lub moim stanem życiowym, bo nie rozumiem.

   Usuń
 3. Uchwała radnych nie trafiona w zupełności. Nawet nie chce mi się komentować argumentów wysuwanych przez naszych "wspaniałych halembskich radnych" głosujących ZA.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

zdjęcia (1160) wiara (588) podróże (459) polityka (365) Pismo Św. (317) rodzina (278) Śląsk (243) po ślonsku (235) humor (211) historia (198) Kościół (161) praca (146) człowiek (145) zabytki (144) Halemba (143) sprawy społeczne (129) muzyka (94) gospodarka (89) Ruda Śląska (85) książka (83) Grupa Poniedziałek (72) ogród (72) filozofia (70) Jan Paweł II (69) sport (58) dziennikarstwo (46) biurokracja (44) miłosierdzie (43) święci (37) film (36) środowisko (33) muzeum (32) varia (27) Papież Franciszek (22) św. Jacek (19) Szafarz (18) teatr (16)