poniedziałek, 22 czerwca 2026

Zmiany na Halembie

Sam mieszkam od ponad 20 lat w miejscu, gdzie - jak pamiętam z czasów podstawówki - były pola i rosła na przykład kukurydza lub inne zboża. 

Wtedy też pomiędzy ul. Jastrzębią i Jaronią znajdowały się łąki i mokradła, bo tamtędy przepływał strumyczek w stronę rzeki Kłodnicy.

Nagle 10 lat temu, coś się tam zaczęło dziać:

czerwiec 2016

Dziś to samo miejsce, czyli ul. Romantyczna (z racji dawnego strumyka miała chyba być Reumatyczna 😁) wygląda tak:

czerwiec 2026

Gdyby skierować aparat bardziej w prawo:

czerwiec 2016

czerwiec 2026

Zmienia się na Halembie, a mnie wciąż dobrze się tu mieszka.


Pozdrowienia




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Etykiety

zdjęcia (3079) wiara (1290) podróże (1113) Pismo Św. (774) polityka (761) po ślonsku (459) zabytki (453) rodzina (451) historia (449) Śląsk (447) Kościół (445) humor (322) Halemba (318) człowiek (296) święci (261) muzyka (244) książka (241) praca (218) gospodarka (184) sprawy społeczne (181) muzeum (159) Ruda Śląska (158) ogród (117) Jan Paweł II (116) Grupa Poniedziałek (111) miłosierdzie (111) filozofia (106) środowisko (93) sport (92) Covid19 (89) wojna (87) dziennikarstwo (81) film (75) Papież Franciszek (74) biurokracja (58) dom (48) Szafarz (47) teatr (39) varia (39) św. Jacek (36) Papież Leon (7) makro (7)