U mnie przed chwilą pokazało 39,8°C.
Czytam w internetach, że u nas na Górnym Śląsku historycznie najwyższy odczyt odnotowano w roku 29.07.1921 w Prószkowie 40,2°C. Wtedy to był ewenement.
Bliżej, na Lotnisku Muchowiec w Katowicach rekord od początku pomiarów stwierdzono 8.08.2013: 37,2°C.
Najcieplej w innych wakacyjnych krajach, gdzie byliśmy, wydaje mi się, że było na Krecie w roku 2021. Wtedy nawet miejscowi, mówili, że jest ciepło. Tak mi pokazywała komórka:
Oczywiście mój pomiar nie jest oficjalnym pomiarem. Nie jest jednak też wykonany zwykłym termometrem okiennym. Jakiś czas temu zainstalowałem sobie na ogródku półprofesjonalną stację meteo.
Gdy ją kupiłem, chciałem rejestrować pogodę. Nie myślałem o biciu rekordów 😮
Trzymajcie się!
P.S. W domu nie mamy klimatyzacji, ale właśnie zmieniam zdanie na ten temat 🤣



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz