wtorek, 27 czerwca 2017

Zła Mowa

Co się stało z naszym językiem?

Od dłuższego czasu nie czytam komentarzy pod popularnymi postami. Pewnie z tego powodu, że nie akceptuję wulgaryzmów, przekleństw, informacji kim była matka autora ewentualnie, że jest lewakiem, prawakiem, pedałem, ciemnogrodem, itp.

Od dawna w ogóle nie wchodzę do artykułów, które w tytule informują, że ktoś kogoś zmasakrował, zaorał, zmiażdżył lub rozjechał.

Że prości ludzie nie potrafią okiełznać swojego języka, jakoś próbuję zrozumieć. Że niektórzy dziennikarze używają mowy, która nie przystoi ich zawodowi, próbuję sobie tłumaczyć chyba tym, że ich jedyną ambicją jest chęć pracy w brukowcach.Nie potrafię jednak zrozumieć takiej postawy w przypadku, już nawet nie polityków jako takich, ale najważniejszych osób reprezentujących nasz kraj.

Wiem, że Prezydent rozpoczął kampanię zmierzającą do zmiany konstytucji. Ma do tego prawo i może uważać, że wiele zapisów wymaga zmiany. Czy jednak musi swoje wypowiedzi formułować w ten sposób: "Obecna konstytucja nie przystaje do realiów demokratycznego państwa." Serio? To bądźmy konsekwentni. Należy zatem uznać, że jego wybór, a potem ustanowienie sejmu i formułowanie rządu odbyło się z pogwałceniem demokracji. 
Po co gadać takie bzdury?

Zresztą opozycja robi dokładnie to samo. Ciągle słyszę, że żyjemy znów w PRL-u, że trzeba wyjść na ulice, że za chwilę będzie katastrofa gospodarcza, itp. Serio? To najwyższy czas, by opozycja zeszła do podziemia, drukowała bibuły (zamiast wypowiadać się w mediach), a my powinniśmy zacząć gromadzić cukier, bo za chwilę będzie na kartki.
Po co gadać takie bzdury?


Chyba, że tu nie chodzi o argumenty (których jest niewiele), a jedynie o nakręcanie emocji i to z obu stron. To jest zła mowa, która z dobrem Polski nie ma nic wspólnego.Pozdrawiam2 komentarze:

  1. Nam nie potrzeba zmiany Konstytucji ,nam trzeba zmiany prezydenta ,który ją łamie !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A nawet jeśli ktoś chce zmieniać Konstytucję, to powinien być pierwszym szanującym jej zapisy w obecnym kształcie

      Usuń

Etykiety

zdjęcia (1160) wiara (588) podróże (459) polityka (365) Pismo Św. (317) rodzina (278) Śląsk (243) po ślonsku (235) humor (211) historia (198) Kościół (161) praca (146) człowiek (145) zabytki (144) Halemba (143) sprawy społeczne (129) muzyka (94) gospodarka (89) Ruda Śląska (85) książka (83) Grupa Poniedziałek (72) ogród (72) filozofia (70) Jan Paweł II (69) sport (58) dziennikarstwo (46) biurokracja (44) miłosierdzie (43) święci (37) film (36) środowisko (33) muzeum (32) varia (27) Papież Franciszek (22) św. Jacek (19) Szafarz (18) teatr (16)